קטגוריות
בינו לבינה

איך לשפר זוגיות משעממת

כל מי שבזוגיות ארוכה מכיר את התחושה של "זוגיות משעממת". הניצוץ שהיה בהתחלה כבה, מפסיקים להשקיע ולהתאמץ, והקשר הופך לשגרתי ומובן מאליו. הרבה זוגות נשואים מספרים על תחושה שהם "חברי צוות", שמנהלים יחד את הבית וצריכים לעמוד במשימות ובמטלות. הרבה פעמים האהבה והרומנטיקה נדחקים לשוליים בלחץ היומיומי.

הכול עניין של סדר עדיפויות

במהלך היומיום שלנו אנחנו לחוצים, עמוסים בעבודה, ומטפלים בילדים. בין מכונות הכביסה וסירי האוכל אנו מנסים להקדיש זמן לזוגיות. אין זה פלא שהרבה פעמים היא נדחקת לשוליי סדר העדיפויות, והדבר משפיע באופן ישיר על הקשר בין בני הזוג. מדובר בסוג של כדור שלג מתגלגל, כאשר ככל שבני הזוג לא מקדישים זמן ומאמץ זה לזה, כך הריחוק מתגבר והבעיה מחמירה. זוגיות משעממת יכולה להגיע עד כדי משבר אמיתי ביחסים.

נסו זאת בעצמכם

קיימים מספר דברים שאפשר לנסות בבית, על מנת לשפר את הזוגיות צעד אחר צעד. בסופו של דבר, כולנו רוצים לאהוב ולהרגיש אהובים, תוך כבוד הדדי ותחושת שייכות. במידה והדברים לא מצליחים, תמיד אפשר ללכת לטיפול או סדנה זוגית כדי לחזק את הקשר. לפני שתרימו טלפון לסדנת זוגיות, הנה כמה דברים שתוכלו לנסות בבית על מנת לשפר את הזוגיות.

בילויים בלתי שגרתיים

נסו לצאת לבילוי לא שגרתי. זה יכול להיות סרט,הצגה או מסעדה, או אפילו פעילות אתגרית כמו סנפלינג או קיר טיפוס. הבילוי הבלתי שגרתי טורף את הקלפים, מקרב בין בני הזוג, ומזכיר את התקופה של תחילת הקשר, שהתאפיינה בהפתעות וריגושים.

אם זה לא בלו"ז זה לא קיים

בשגרת החיים העמוסה, קשה לפנות זמן זוגי. נסו לשבץ ביומן דייט זוגי, על מנת להבטיח שהוא אכן יקרה. בהתחלה זה מרגיש קצת מוזר, לשים ביומן העסקי דייט זוגי. עם הזמן, הדבר יבוא בטבעיות וישפר פלאים את הזוגיות. ההמלצה היא לקבוע יום קבוע בשבוע, כך ניתן לקבוע עם בייביסיטר או עם אחד ההורים, ולהבטיח שהדייט אכן יצא לפועל.

להשקיע בדברים הקטנים

בגלל הסחות וחוסר הזמן, אנחנו מחפפים את הדברים הקטנים. זה יכול להיות נר בחדר, שפריץ של בושם, ארוחה מפנקת. היופי נמצא בדברים הקטנים, כמו מחמאה, ריקוד, שיר שמתנגן ומזכיר נשכחות. נסו לשים את הדגש על הפרטים הקטנים, ועם הזמן תראו כיצד זוגיות משעממת תחזור לקדמותה.

דאבל דייט

יועצי זוגיות ממליצים לצאת לדאבל דייט. אתם ודאי מרימים גבה ותוהים, אם הזוגיות שלנו משעממת, למה שנכניס עוד זוג לתמונה?

מחקרים מראים שזוגות מתנהגים אחרת ליד זוגות אחרים. לרוב מדובר בניואנסים קטנים, כל זוג מנסה להיראות זוגי יותר בעיני הזוג השני. מן "פייק איט אנטיל יו מייק איט". עם הזמן, זה יבוא.

 תקשורת גלויה

זה נשמע קלישאה, אבל כל זוג יודע שאין כמו תקשורת טובה וכנה. כשאנחנו מדברים בכנות עם בן או בת הזוג, אנחנו פורקים את הלב, ומרגישים קרובים יותר. כשאנו מורידים את המחסומים, הדבר מאפשר לנו לחוש חשופים ונאהבים. דברו זה עם זה באופן גלוי על הקשיים, הדברים טובים, והחלומות לעתיד. אחרי שיחה זוגית תמיד כדאי לסיים בחיבוק ארוך של לפחות 20 שניות, שמשחרר הורמונים מרגיעים במוח.