קטגוריות
כללי

ייפוי כוח מתמשך הוא חובה שלכם כלפי עצמכם!

כולנו חולמים להיות צעירים, יפים ובריאים לנצח, אבל לצערנו זה בלתי אפשרי. יש את הגיל שעושה את שלו ויש את החיים עצמם שיכולים לזמן הפתעות לא נעימות בצורה של מחלה או פציעה קשה. במצב שכזה חשוב מאוד להיות עם מסמך ייפוי כוח מתמשך שמגדיר מי ממונה על הטיפול בעניינים שלכם במקומכם ואיך יטפלו בעניינים הללו עבורכם.

הרצון של כולם הוא להישאר בריאים ופעילים לאורך כל החיים. אבל לצערנו המצב הזה לא בדיוק ריאלי. אנשים מזדקנים, מאבדים את צלילות המחשבה וסובלים מדמנציה או במקרים אחרים, גם בגילאים צעירים יחסית, הם עלולים לעבור תאונה קשה שתשאיר אותם עם פגישה פיזית או נפשית קשה.

במקרים מצערים כמו אלו שתיארנו זה עתה, אי אפשר עוד לנהל את העניינים שלנו בכוחות עצמנו ואנו זקוקים לעזרת אחרים. בית המשפט ימנה אפוטרופוס על פי ראות עניו ורצון הקרובים לקחת תא הטיפול וההחלטות עבורכם עליהם. הדבר מוביל לכך שלעתים אין מי שיישא בנטל או שאדם זר מקבל עליו את התפקיד ואמור לדאוג לעניינים שלכם, לאו דווקא כמו שהייתם רוצים שינוהלו.

הפתרון לכל אלו – הסכם ייפוי כוח מתמשך

הסכם ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שהנכנס לתוקף לפני מספר שנים, ממש לפני התפרצות הקורונה. המחלה הקטלנית עשתה למסמך הזה יחסי ציבור נפלאים כיוון שהיא הראתה לכולם כמה הוא נחוץ.

האפשרות שכל אדם, גם בריא ובגיל צעיר, יכול ליפול למחלה כה קשה שתהפוך אותו למוגבל או למצב בו הוא מורדם ומונשם לאורך זמן ממושך, הביאה רבים למשרדי עורכי דין לענייני משפחה בחיפה, בתל אביב ובשאר חלקי הארץ בבקשה לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך.

המסמך עצמו נועד לשם מינוי ממונה מטעמכם שיקבל עליו את הטיפול בעניינים שלכם (רפואיים ורכושיים) במידה ואתם לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל אדם בריא וצלול בראשו מעל גיל 18 יכול למנות אדם במצב כשיר באופן דומה להיות מיופה הכוח שלו לצורך כך.

המינוי מאפשר לכם לדעת מראש מי יטפל בעניינים שלכם ולוודא שזהו אדם שקרוב אליכם ואכפת לו באמת לעשות את הטוב ביותר עבורכם ולא לשם בצע כסף או אינטרס אחר כלשהו. כמו כן אותו אדם יהיה אחראי על קיום רשימה של בקשות שלכם לגבי אופן הטיפול בעניינים שונים שחשובים עבורכם.

עניינים שכאלו עשויים להיות אכילה של מזון כשר בלבד, טיפול על ידי מטפל זכר בלבד, הרשמה לבית חולים סיעודי ספציפי, אי הסכמה לניתוחים או השתלות מסוגים מסוימים וכן הלאה. את כל אלו תוכלו להגדיר במסמך המשפטי וכל הצדדים חותמים עליו בנוכחות עורך דין המלווה את התהליך.

לסיום יש להגיש את המסמך לאפוטרופוס הכללי באזור המגורים ולהמתין מספר ימים כדי לקבל אישור שהמסמך נכנס לתוקף. את המסמך יוכל להפעיל עבורכם אותו ממונה במידה ואתם תגיעו למצב אותו הגדרתם בהסכם ייפוי כוח מתמשך ככזה שמאפשר את כניסתו לפועל.

המאמר באדיבות אתר המשפט חוק וסדר המציג אינדקס עורכי דין בחיפה ובקריות כולל עורכי דין לענייני משפחה עם הסמכה לעריכת הסכם ייפוי כוח מתמשך.