קטגוריות
כללי

מיכל פלסטיק

כולנו מכירים את הג'ריקן בטיול שנתי, שהחובש מכריח אותנו לשתות ממנו אחרי שהתייבשנו. הג'ריקן נראה בגילנו לפחות, ואיכשהו עדיין החזיק מעמד.

החשיבות של מיכלי פלסטיק למים היא רבה, במיוחד במדינה כמו שלנו שאין בה הרבה מים. אז מה השימוש של מיכלי פלסטיק? מה הסוד שבעזרתו הם מחזיקים שנים? ואילו סוגיים קיימים?

מה השימוש של מיכל פלסטיק?

השימוש של מיכל פלסטיק יכול לנוע בין מים לשעת חירום, מים לטיול, או אפילו מים להשקייה. ההגדרה של מיכל פלסטיק הוא מיכל אטום שניתן לסגירה, בגדלים שונים ובצורות שונות. קיימים גדלים המתאימים לשימוש ביתי, ואפילו גדלים של 2000 ליטר לשימוש תעשייתי במפעלים ובתי חרושת. השימוש העיקרי הוא העברת המים ממקום למקום, או אגירתם בנקודה מסוימת לזמן ממושך.

למה דווקא מיכלי פלסטיק?

היתרון הגדול של מיכלים מסוג זה, הוא שהם עמידים. בין אם מדובר בחום קיצוני, קור, רוחות או תנאי מזג אוויר שונים, המיכל יישאר איתן. הסיבה לכך היא מרכיב סודי בשם הפוליפרופילן, שהוא זה שהופך את המיכל לעמיד. דבר נוסף שמיכלי הפלסטיק מבטיחים לנו – הוא הגנה מחיידקים ובקטריות. מיכל פלסטיק איכותי שאטום כראוי, יגן עלינו מחיידקים שעלולים לחדור פנימה למים, ולבסוף לגוף שלנו.

צורות שונות ומגוונות

מיכלי פלסטיק משווקים בצורות שונות ומגוונות, בהתאם לשימושים ולצרכים השונים. קיימים מיכלים בצורה של דודי מים (מראה דמוי גליל), ואילו מיכלי מים בצורת ריבוע (כמו הג'ריקן שהוזכר בהתחלה). הצורה משתנה בהתאם, לרוב מיכל פלסטיק מרובע ישמש לשימוש ביתי, ואילו דוד פלסטיק ישמש לשימוש תעשייתי.

מה כדאי לוודא לפני שרוכשים מיכל

לפני שניגש לקנות מיכל פלסטיק עבור ביתנו, או עבור המפעל שלנו, דבר חשוב שיש לשים אליו לב הוא האחריות. היינו רוצים לדעת שבמידה ומיכל הפלסטיק שלנו יינזק, נוכל לקבל החזר כספי, או קבלת מיכל חלופי. בנוסף, כדאי לוודא שטווח האחריות הוא מספיק ארוך.

לא לשכוח לחטא

במידה ומיכל הפלסטיק שלנו מיועד לשתייה, היינו רוצים לחטא אותו מפעם לפעם. ניתן לעשות זאת על ידי מכשיר סטריליזציה. הדבר חשוב מאוד, מהסיבה שמיכלי פלסטיק עוברים מיד ליד (או יותר נכון מפה לפה), המים עלולים להישאר במיכל זמן רב, וזאת מדגרה מצוינת לחיידקים. בדומה לביצה המכילה מים עומדים, כך גם מיכל פלסטיק עלול להוות כר להיווצרות חיידקים. לכן כדאי להקפיד על חוקי ההגיינה על מנת לשמור על הבריאות.

מיכלי מים בטיולים

קיימים מקומות רבים בעולם, ביניהם שמורות טבע בהם לא קיימת גישה למים. בין אם מדובר בחלקים משביל ישראל במקטע הדרומי, או אפילו בשמורות טבע במערב אוסטרליה. במצבים כאלה בדיוק יש להיעזר במיכלי פלסטיק. ניתן לבקש מאדם אחר שיטמין עבורנו את המיכלים מתחת לאדמה. במקרה זה איכות המיכלים חשובה מאוד, שכן אנו לא רוצים שיחדרו חול או חרקים למי השתייה שלנו. בנוסף, במידה ומדובר בטיול ברכב, נוכל לקחת מים מראש. מיכלי פלסטיק אטומים יבטיחו לנו שהמים ישמרו טריים ככל האפשר, גם אם נשתמש בהם כשבוע לאחר המילוי.

מיכלי פלסטיק מלווים אותנו בתחומים רבים ביומיום, והיינו רוצים לוודא שהם באיכות גבוהה.