קטגוריות
כללי

קניות אלי אקספרס – המדריך המלא להזמנה מאלי אקספרס

אלי אקספרס, ענקית הקניות הסינית פרצה לחיינו לפני לא מעט זמן. בהתחלה חלקנו היינו קצת סקפטיים – האם המוצרים מסין אכן יגיעו, באיכות מספיק גבוהה, ובדומה לתיאור המוצר בתמונה?

לכולנו יש את החבר המשוגע שלא מפסיק להזמין מאלי אקספרס, ומוצא את הדילים הכי שווים. אז איך עושים את זה? ואיך נמנעים מ״נפילות״?

היום באלי אקספרס אפשר למצוא כמעט הכול – אביזרי מטבח, בגדים, וילונות, דברים לבית, נעליים, אביזרי אופנה, אלקטרוניקה, חפצי נוי לעיצוב הבית והרשימה עוד ארוכה. אז מה גורם לכל כך הרבה ישראלים להמשיך לרכוש ציוד ולערוך קניות באלי אקספרס?

המחיר הזול והמשתלם

המחירים באלי אקספרס ידועים כידידותיים מאוד לצרכן ומשתלמים לכל כיס. לא פעם ניתן למצוא מוצרים באלי אקספרס בחצי מהמחיר שנמכרים בחנויות בארץ, וקשה שלא להרגיש "פראייר" לרכוש מוצר דומה במחיר כמעט כפול. כישראלים, אנחנו תמיד ננסה לחסוך במחיר – זה בא לידי ביטוי בהתמקחות על המחיר וניהול משא ומתן, וגם הזמנת פריטים מאלי אקספרס על מנת לצמצם את העלויות.

הזמנה מראש – תכננו מראש את ההזמנות שלכם

אחד הדברים שחשוב לקחת בחשבון, הוא שלפעמים לקניות שמגיעות מחו"ל לוקח יותר זמן להגיע, אנחנו לא יודעים בדיוק מי המוכר והוא לא תמיד ימהר להביא את הפריטים שהזמנו. במידה והזמנתם שמלה לאירוע מסוים, או מתנה ליומולדת של חבר, כדאי לחשוב על הדברים האלה מבעוד מועד ולהזמין אותם מראש. אף אחד מאיתנו לא היה רוצה להגיע ליומולדת בידיים ריקות, או לאלתר שמלה ברגע האחרון. טווח זמן ההמתנה יכול לנוע בין שבועיים לבין שלושה חודשים, תלוי בפריט שהזמנתם, האם הוא מגיע בטיסה או באונייה, ומאיזה ארץ הוא מגיע.

קריאת ביקורות על הפריטים שאתם רוצים להזמין

יש הרבה פעמים שהמוצרים באלי אקספרס לא מגיעים כפי שנראים בתמונה, ולכן ההמלצה היא להיעזר בביקורות. What you see is what you get – לא תמיד נכון בהקשר הזה.

כל מי שנכווה בעבר והתאכזב מפריט שהזמין מאלי אקספרס, למד למקרים הבאים להסתכל בביקורות. הגולשים כותבים ביקורות על הפריטים שהגיעו, מדרגים את זמן ההגעה, את הגודל האמיתי בהתאם לתמונה, את איכות הפריט וכן הלאה. הגולשים נותנים פידבק של מספר כוכבים, מעלים תמונה, ומוסיפים הערה מילולית. ההמלצה היא שגם אחרי שהפריט שלכם הגיע, תקדישו את הדקות לכתוב את הביקורת כדי לקחת חלק בסולידריות של הגולשים, כפי שאתם נעזרתם בביקורות.

חיפוש על ידי תמונה

אלי אקספרס מציע פיצ'ר משוכלל של חיפוש על ידי תמונה – דמיינו את התרחיש הבא – אתם הולכים בזארה ורואים פריט מהמם, אך המחיר על התווית הוא 300 ₪. ניתן לחפש במאגר הפריטים לצלם תמונה של פריט שאתם מעוניינים לרכוש. אלי אקספרס יציג בפניכם אופציות דומות, של הפריט, מה שיאפשר לכם לרכוש את הפריט בזול. ברוב המקרים האופציות יהיו יחסית דומות.

שירות לקוחות

אחד הדברים שנותנים תחושה נוחה בהזמנה כשעושים קניות אלי אקספרס, הוא שירות הלקוחות שלהם. במידה וחס וחלילה קיבלתם פריט שהגיע שבור או לא כמו שציפיתם, תוכלו לפנות לשירות הלקוחות והם יזכו אתכם במקרים מסוימים. שירות הלקוחות ידידותי למשתמש ונוח לשימוש.