קטגוריות
מוצרים

בניית בריכה מבלוקים – אחזקה, יציבות

מדינת ישראל היא מדינה חמה בה זורחת השמש למעלה משלוש מאות ימים בשנה, מה שהפך את השחייה מעבר לספורט, לבילוי חברתי ומשפחתי. לצד המנויים לקאנטרי קלאב ומועדוני הספורט המקומיים, ענף הבריכות הביתיות תפס נתח של ממש בקרב בעלי הבתים הפרטיים והגינות.

בריכת שחיה ביתית תספק נגישות ונוחות, חוויית בילוי ואירוח ובתכנון ועיצוב מתאים גם מראה יוקרתי ומרשים.

קיימות מספר אפשרויות להקמת בריכה ביתית:

הצבת בריכה קנויה – בריכות המתבססות על יריעות אטומות אשר מתוחות בין עמודים אשר מוצבים מעל פני הקרקע. נרכשות במחיר נוח בחנויות ספורט, מוצרי שחייה ואף חנויות צעצועים. עמידות ומגיעות במגוון גדלים. מדובר בפתרון במחיר זול וניתן לרכוש בריכות כאלה בעלות של מאות ₪ בלבד. עמידות הבריכות הקנויות מסוג זה מוגבלת, הן עשויות להיקרע ולהתבלות והמראה אינו אסתטי במיוחד. מתאימות לדירות מגורים בעלות מרפסות בהן לא ניתן להציב בריכה בגובה פני הקרקע.

בניית בריכה חפורה – בריכה חפורה למעשה עושה שימוש במרחב התת קרקעי, ומוצבת בגובה פני הקרקע, במראה אסתטי ומרשים ועמידות לכל החיים. בניית בריכה מבלוקים או מבטון מצריכה אישורי בינוי, וכן חברה מקצועית לביצוע עבודת החפירה. בניית בריכה מבלוקים ואבן מתבצעת למעשה מחוץ לאתר הבינוי על ידי חברות אשר מתמחות בכך, כאשר באתר מתבצעת חפירה ופילוס המידות מדויקות, והבריכה מותקנת במקום בתהליך שינוע מורכב כיחידה מוגמרת, ועוברת תהליכי ליטוש, איטום וחיפוי. מדובר בפתרון יקר יותר להצבת בריכה ביתית, אולם גם איכותי יותר, אשר מספק עמידות בלתי מוגבלת, מראה מלהיב ונוחות שימוש.

אחזקת הבריכה

אחזקה של בריכה ביתית אינה מחייבת מיקור חוץ, וניתן בהחלט ללמוד לתחזק את הבריכה באופן עצמאי במשך מרבית ימות השנה. במטרה לשמור על צלילות המים ותברואה חשוב להקפיד למהול את מי השחייה בחומרים שישמרו את רמת ה-ph    במים ברמה הרצויה ( 7.2-7.6) , ימנעו התפתחות של פטריות ובקטריות במים, ימנעו התפתחות של אבנית מזיקה ועוד. כמות החומרים והריכוז משתנים בהתאם לגודל הבריכה. ניתן לקבל ייעוץ והכוונה במעמד הקמת הבריכה, ובאמצעות מודד ריכוז כימיקליים להקפיד על שמירת איכות המים.

פרמטר נוסף שיש להביא בחשבון הוא ניקוי הבריכה. כיום קיימים רובוטים לניקוי בריכה המופעלים באופן אוטומטי במים בשעות בהם הבריכה עומדת ללא פעילות.

על מנת למצות את ימי הבילוי בבריכה ככל הניתן ולהרחיב את משך עונת השחייה מומלץ גם לדאוג לפתרונות חימום לבריכת השחייה הביתית.

מלבד התחזוקה הביתית מומלץ להזמין איש מקצוע בתחום בתדירות קבועה העומדת על פעם בשנה לכל הפחות, לבדיקת מדדי המים, בדיקת האיטום וביצוע חיזוק ותיקונים על פי צורך.

בטיחות

בניית בריכה מבלוקים, מבטון או מחומרים אחרים במרחב הביתי טומנת בחובה גם סיכונים, בעיקר כאשר קיימים ילדים צעירים בבית. חשוב במיוחד להימנע מסכנות באמצעות מספר אלמנטים מובילים:

כיסוי בריכה- כיסוי חשמלי או ידני לבריכה אשר יכסה את המים בשעות בהן היא צפויה לעמוד ללא פעילות, במטרה למנוע נפילות של ילדים צעירים או בעלי חיים למים, ללא השגחה.

כיסוי בריכה מספק גם שמירה על ניקיון הבריכה וכן שימור ואף עלייה קלה בטמפרטורת המים.

הצבת גדר- הצבת גדר סביב הבריכה מהווה אף היא אלמנט בטיחות למניעת כניסת ילדים ללא השגחה, וזאת כאשר עם הגדר מוצב שער הניתן לנעילה.

מניעת החלקה- סביבת הבריכה עשויה להיות רטובה ולהביא לסכנת החלקה. חשוב להציב סביב הבריכה חיפוי המונע החלקה, בין אם ריצוף מתאים, דשא סינטטי או טבעי ופתרונות נוספים.