קטגוריות
עסקים

הדפסת חוברות

הקטלוג של איקאה הגיע, ואתם מדפדפים בו בהנאה עם הקפה של הבוקר. בקרוב, תצטרכו להדפיס חוברת לעסק שלכם, ואתם בוחנים את איכות ההדפסה, השוליים, הדפים המבריקים, החלוקה לנושאים, ונוחות הדפדוף. קיימים מספר כללי אצבע להדפסת חוברת, שחובה לשים לב אליהם. חוברת היא הפנים של העסק שלכם, וכדאי שתדעו איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

בעידן שכולו דיגיטלי, אנו עלולים לחשוב שחוברות היא מצרך נדיר. האמת היא, שגם קטלוגים, עיתונים, ומגזינים נחשבים כ"חוברות", שהם מספר דפים מודפסים מאוגדים יחד. חוברת בניגוד למסכים, לא מעייפת את העיניים. אנשים רבים מעידים שמעדיפים לפעמים לאוורר את העיניים מהמסכים, ולעיין בחוברת פיזית ומוחשית. בדיוק כאן, אתם נכנסים לתמונה עם החוברות החדשות של העסק. בנוסף, על חוברת פיזית ניתן להוסיף הערות, בניגוד לחוברת דיגיטלית בה נצטרך להוסיף את ההערות בנפרד.

גרפיקה לפני הכול

זה לא סוד שהמפתח לחוברת מקצועית מתחיל ונגמר בגרפיקה. גרפיקאי מוצלח יקדיש לחוברת את מלוא תשומת הלב, ויקפיד על הפרטים הקטנים. החל מהלוגו שמופיע בעמוד השער, ועד לפרטים הקטנים כמו שוליים, כותרות משנה, ושילוב של תמונות. אתם בטח יודעים, שחוברת שלא עברה תחת ידיו של גרפיקאי תיראה בהתאם. הלקוחות ידעו להריח זאת מיד, ועלולים לקבל רושם מוטעה על החברה. חוברת חובבנית עלולה ליצור רושם של חברה לא מקצועית.

טיפ מנצח

הטיפ הכי טוב להדפסת חוברות, הוא להדפיס תחילה עותק אחד. הרבה פעמים טעויות כתיב מתגלות לאחר ההדפסה – כמו מילה שחוזרת על עצמה, מילה שחסרה, שגיאת הקלדה או שגיאת כתיב. בנוסף, תוכלו לשים לב לפריסת העמוד, ולהסתכל על דברים כמו שוליים, רווחים, עמוד דו צדדי, וכן הלאה. כמעט תמיד מוצאים טעויות בהגהה לאחר ההדפסה, ולכן זה שלב שאסור לוותר עליו. דמיינו כמה מבאס זה לגלות טעויות לאחר שהדפסתם בכמויות גדולות.

חוברת מקצועית

דיברנו על תוכן, עיצוב, וגרפיקה. כעת נפנה להתייחס לחוברת עצמה. קיימות חוברת עם שמהודקות באמצעות ספירלה, כאלה שמהודקות באמצעות שדכן, ובאמצעות דבק. לכל סוג כמובן היתרונות והחסרונות שלו, לכן כדאי לבקש מבית הדפוס לצפות בחוברת לדוגמה מכל סוג, על מנת לדעת מה הסוג המועדף עליכם. לא משנה באיזו שיטה בחרתם, ודאו שבית הדפוס מבטיח הדפסת חוברות בגימור מושלם, שיהיה נוח לדפדף בהן. דגש נוסף שכדאי לשים לב אליו, הוא קלות הדפדוף. קיימות חוברת שצריך ממש "לריב" עם הספירלה כדי לדפדף, או לחלופין לקפל את הדפים בחוזקה כדי שהחוברת לא תתקפל. ודאו שהחוברת שלכם תהיה נוחה לקריאה.

אין חכם כבעל ניסיון

כמו בכל תחום ההדפסה, קיימת חשיבות רבה לניסיון של בית הדפוס. הדפסה עם ספירלה, ועם דפים דו צדדיים יכולה להיות מאתגרת לפעמים. לכן ודאו שאתם בוחרים בבית דפוס שקיבלתם עליו המלצה, שהתרשמתם מעבודותיו, ונותן לכם תחושה שאתם בידיים טובות. ניסיון מקצועי יכול למנוע טעויות שיעלו לכם בהרבה זמן וכסף, ולקצר משמעותית את ההדפסה.

לסיכום

הדפסת חוברות היא עניין שיש להקדיש לו את הזמן והסבלנות. יום אחד, במקום הקטלוג של איקאה, זו תהיה החוברת שלכם שתדפדפו בה עם הקפה של הבוקר.