קטגוריות
עסקים

כל מה שצריך לדעת על משאבת בטון

אי פעם הסתכלתם על מבנה מפואר ותהיתם איזו משאבת בטון שימשה לצורך הבנייה? במיוחד כשמדובר באיזור הררי או צפוף, עולה השאלה כיצד העבירו את הבטון במקרים בהם הגישה מוגבלת.

משאבת בטון הוא כלי חשוב ביותר בתהליך הבנייה, המשפיע משמעותית על יעילות העבודה. הגיע הרגע לבחור משאבת בטון לפרויקט הבנייה. אתם לא כל כך בטוחים מהי משאבת בטון, מה התפקיד שלה, ואיך בוחרים אחת בצורה הטובה ביותר. המאמר הזה, הוא בדיוק בשבילכם.

בימים עברו

משחר ההיסטוריה קיימות דרכים שונות להעביר בטון, כאשר עם הזמן הדרכים השתדרגו והשתכללו. בעבר היו הפועלים סוחבים דלאים על גביהם, או מריצות באמצעות במהות משא. כיום, ניתן לעשות זאת בצורה פשוטה ביותר, עם משאבת בטון.

בונים לאורך השנים

קצב הבנייה בשנים האחרונות הוא מסחרר. כיכרות חדשים, מבנים, בניינים, חניונים ומרכזי קניות נבנים על בסיס חודשי. משאבת בטון היא מה שמאפשר בנייה יעילה ובטוחה, ומעבירה את הבטון בקלות למקומות הנכונים.

מה התפקיד של משאבת בטון?

משאבת בטון מיועדת למקומות שהגישה אליהם מוגבלת. משאבת הבטון מחוברת לדופן של משאית, ועל המשאית מותקן מנוף. צינור הפליטה מחובר למנוף, כך שהצינור לוקח את הבטון מהמיכל, ויוצק אותו באמצעות המנוף במקום הנבחר. באמצעות המנוף נוכל לכוון את הצינור לאן שנרצה, כדי ליצוק בטון בקלות ובנוחות גם כשהגישה מוגבלת. משאבת בטון תשחק תפקיד בעיקר במקומות הררים, מוגבלים, או צפופים עם גישה חסומה.

חלקי המערכת

משאבת בטון היא מערכת שלמה שצריכה לעבוד בהרמוניה, על מנת להעביר את הבטון בשלום. למערכת חלקים שונים, בין היתר צריח, משאבת שמן, מנוף, מערכת השאבה, תוף, רגליים לאיזון וכן הלאה. כל החלקים עובדים יחד כדי להבטיח שהמשאבה תעבוד בצורה בטוחה ויעילה.

לפני שבוחרים משאבת בטון

  • מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי שיוכל להתאים עבורנו את המשאבה המתאימה. הצרכים של כל פרויקט בנייה משתנים, וחשוב לבחור בכלים הנכונים על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. ציוד מתקדם הוא זה שיבטיח עמידה בזמנים ואת איכות הביצוע.
  • לא להתפשר על בטיחות – בטיחות היא הדבר החשוב ביותר כשמדובר בבנייה, שכן מדובר בתחום בעל סיכונים רבים. משאבת בטון צריכה להיות יציבה ובטוחה לשימוש. אתרי בנייה צריכים להקפיד על תקנים מחמירים על מנת להבטיח את בטיחות העובדים. משאבת בטון חייבת להיות יציבה ומאוזנת.
  • התאמת הקיבולת לצרכי הפרויקט – סל הקיבול של הבטון מגיע בגדלים שונים, יש להתאים את גודל הסל בהתאם לצרכי הפרויקט. טווח הקיבולת נע בין 400 ליטר ל500 ליטר.
  • מנוף מתאים – עלינו לבחור את אורך המנוף שיתאים לפרויקט שלנו, כאשר הטווח נע בין 16-63 מטרים. נבחר את אורך המנוף לפי תוואי השטח וגובה המבנה.
  • ערבול נכון – ערבול נכון של הבטון הוא קריטי לתהליך היציקה, כאשר יש לוודא שהוא במידת הסמיכות המתאימה לפרויקט.

חברה אמינה ומקצועית

בחרו במשאבת בטון שתהיה אמינה לשנים ארוכות, עם מינימום תקלות. בנוסף, שימו דגש על השירות של החברה שמספקת את המכונה. לצד המקצועיות, התכנון והביצועים הטכניים, שימו לב שהחברה מעניקה שירות אדיב אמין ומהיר, ונותנת מענה לכל התקלות.