קטגוריות
עסקים

מדפים לחנויות

אנו עומדים בפני פתיחת החנות הראשונה שלנו. דאגנו להכול – לספקים אמינים, מוצרים איכותיים, ולמיקום מצוין. רק דבר אחד חסר לנו, המדפים.

בעלי חנויות רבים טועים לחשוב שמדפים הם דבר זניח, שלא משפיע באופן משמעותי על המכירות בחנות.

למה כל כך חשוב להשקיע בבחירת מדפים לחנויות?

מדפים משפיעים על קונספט רעיוני

במידה ואנו מוכרים תכשיטי יוקרה, נבחר מדפים בעלי מראה יוקרתי. כאשר אנו מוכרים עציצים במשתלה, נבחר במראה יותר טבעי ואדמתי. כדאי להקפיד על ההתאמה בין סוג המדפים לסוג המוצרים, משום שהיא חשובה מאוד לחווית הרכישה של הלקוח. סוג מדפים שלא הותאם כראוי יוצר בלבול אצל הלקוח, ועלול לתת רושם שגוי.

מדפים משפיעים על עיצוב החנות

המדפים בחנות הם חלק אינטגרלי מהעיצוב שלה. מעבר להיותם דרך תצוגה פרקטית, חשוב שיהיו מתאימים לעיצוב החנות, ולסוג המוצרים. מומלץ להתייעץ עם מעצב על מנת לבחור את המדפים המתאימים ביותר לחנות שלנו. על המדפים להשתלב עם שאר המרכיבים בחנות, הדלפק, צבע הקירות, והתאורה. חנות מעוצבת עד הפרטים הקטנים נותנת רושם של מוצרים איכותיים.

 מדפים משפיעים על נוחות הלקוחות

מדפים צרכים להיות מרווחים בצורה הנכונה על מנת לאפשר התבוננות נוחה במוצרים. המדפים צריכים להיות בגובה מתאים, רחוקים זה מזה, ומספיק רחבים כדי לאחסן את כל המוצרים בצורה נוחה ואסתטית. למשל, מדף עמוק או צפוף מדי עלול להקשות את הגישה, ולמנוע מהלקוח לחוש את המוצר.

קיימות חנויות שממקמות את דברי הילדים במדפים נמוכים, כדי שהילדים יוכלו לראות אותם ולבקש מהוריהם.

מדפים משפיעים על הבטיחות

ברגע שאנחנו מאחסנים סחורה כבדה, למשל בחנויות בניין או רהיטים, עלינו לקחת זאת בחשבון בהתקנת המדפים. על המדפים להיות יציבים ואיתנים ולהיות מסוגלים לשאת משקל כבד. כאן עולה הצורך לאזן בין מדפים פרקטיים ויפים, שנראים טוב לעין. מדפים שמחזיקים ציוד כבד צריכים לשמור קודם כל על בטיחות הלקוחות והעובדים בחנות.

מדפים משפיעים על תכנון החנות

סידור המדפים בחנות הוא תורה שלמה, כאשר אנו נמקם את החפצים ההכרחיים בעומק החנות. על המדפים לאפשר מעבר מרווח ומסודר, ולאפשר גישה קרובה אליהם על מנת לבחון את המוצרים מקרוב.

טיפים לרכישת המדפים המושלמים עבור החנות שלכם

  • צאו לסיור מקדים – בטרם הזמנת המדפים לחנות, סיירו בחנויות אחרות ורשמו הערות. אילו מדפים אהבתם, מאיזה חומר היו עשויים, ואיזה מדפים הקשו עליכם בחוויית הקנייה. בחנו פרמטרים כמו עומק, רוחב, גובה, מרווח, והתייעצו עם מוכרי החנות. ברגע שתהיו ממוקדים מה הם המדפים האידיאיליים עבורכם, תוכלו להחליט ולהזמין במהירות.
  • בצעו סקר שוק – בדקו במספר מקומות על מנת לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. שימו לב למשך ההתקנה הצפוי, האחריות שניתנת על המדפים, החומר ממנו הם עשויים, המשקל אותו יכולים לשאת וכמובן המחיר. בחלק מהמקומות תינתן הנחה כשקונים כמות גדולה של מדפים לחנויות. בדקו את שירות הלקוחות ובררו האם מספקים מדף חלופי במקרה של תקלה.
  • אל תתפשרו – אחרי שהבנו את חשיבותם של המדפים, לא כדאי להתפשר עליהם. אל תתייאשו עד שתמצאו את המדף המושלם, גם אם החיפוש דורש זמן ומאמץ. זה ישתלם!