קטגוריות
רפואה

איזה מכשיר סיפאפ מומלץ לקנות

ישנם שני סוגים של מכשירי סיפאפ, כלומר הלא פולשני והפולשני. הסוג הלא פולשני של מכשיר סיפאפ נקרא CPAP או לחץ אוויר חיובי מתמשך, שהוא מכונה המספקת לחץ אוויר מתמשך דרך מסיכת אף. הוא מוחזק במקומו באמצעות רצועות סביב הראש והסנטר כדי למנוע ממנו להחליק במהלך השינה. מצד שני, סוג פולשני של מכשיר סיפאפ כולל צינור אנדו-קנה המוחדר לתוך הגרון כדי לשמור אותו פתוח במהלך השינה.

סוג מכשיר ה-CPAP שאתה צריך לקנות תלוי בהעדפות ובצרכים האישיים שלך.

ישנם מכשירים רבים שמתיימרים להיות מכונת ה-CPAP הטובה ביותר עבורך. אבל איזה מהם הוא הטוב ביותר?

מכונת ה-ResMed AirSense 10 AutoSet CPAP היא מכונת CPAP מתכווננת אוטומטית, המתאימה אוטומטית את רמת הלחץ שלה בהתאם לצרכי המטופלים. מכונה זו מגיעה גם עם מכשיר אדים, שהוא מעולה לאנשים שיש להם יובש בפה ובעיות אחרות הקשורות ליובש. ל-AirSense 10 AutoSet יש גם חיבור בלוטות' מובנה כך שהוא יכול להתחבר לסמארטפון שלך, מה שמאפשר לך לעקוב אחר דפוסי השינה שלך ולהתאים הגדרות לפי הצורך.

מכונת CPAP מסכת פנים מלאה מסדרת Philips Respironics System One 60 היא אפשרות מצוינת נוספת. יש לו פונקציית מכשיר אדים מחומם והוא מגיע עם צינור מחומם משולב.

האם יש מכשיר סיפאפ קטן?

מכשיר סיפאפ קטן הוא גרסה קטנה יותר של מכשיר ה-CPAP הסטנדרטי. בדרך כלל אין לו מכשיר אדים, אבל הוא יותר נייד וקל משקל.

מכונת CPAP משמשת לטיפול בדום נשימה בשינה על ידי מתן לחץ אוויר בקצב עקבי לאורך כל הלילה. מכונת CIPAP מספקת את אותו לחץ כמו CPAP, אבל יש לה תכונות שונות והיא קטנה יותר בגודלה.

מכשיר הסיפאפ הקטן תוכנן לשימוש בבית ולא בבתי חולים, כך שהוא נוח יותר למטופלים. הוא גם זול יותר, כך שניתן לרכוש אותו על ידי אנשים הזקוקים לטיפול במצב דום נשימה בשינה שלהם אך אינם יכולים להרשות לעצמם מכשיר רפואי גדול יותר.

מה היתרונות של מכשיר סיפאפ קטן?

היתרונות של מכשיר סיפאפ קטן הם היותו נייד, קל משקל וקומפקטי. אפשר לקחת אותו לכל מקום, והוא לא תופס הרבה מקום.

הוא מעולה לשימוש בטיולים, בתי מלון וטיסות, ניתן בקלות להשתמש בו.

לסיכום

יש המון מכשירים בשוק כאשר לכל אחד יש תכונות וחוזקות אחרות, כדאי מאד לפני שאתם רוכשים מכשיר להתייעץ עם מומחים מהתחום ועם הרופא שלכם, בנוסף, יש גם חשיבות לגודל המכשיר ולשימושיו, במידה ואתם הרבה בנסיעות ונמצאים מחוץ לבית, תחפשו לכם מכשיר קומפקטי ונייד כדי שתוכלו לקחת אותו איתכם. במידה ואתם רוב הזמן בבית, אז המכשירים היותר גדולים יכולים להתאים לכם גם מבחינת מחיר וגם מבחינת אפקטיביות בטיפול.