קטגוריות
רפואה

חזיות לאחר ניתוח

נשים רבות שהתמודדו עם סרטן השד ועברו כריתת שד מספרות על הקושי שאחרי הניתוח.

מעבר לכאבים הפיזיים, קיים קושי מנטלי רב לקבל את הגוף החדש. נשים שעברו כריתה מספרות שמדובר בהתמודדות קשה, כאשר הן מסתכלות במראה, לובשות בגד ים, או אפילו בלבוש היומיומי. אין ספק שמדובר בתהליך, של החלמה פיזית, ובעיקר רגשית.

חזיות לאחר ניתוח

כאן נכנסות לתמונה חזיות לאחר ניתוח. מדובר בחזיות נוחות ומותאמות אישית, שמאפשרות לנשים שעברו כריתת שד להמשיך להתלבש כמו שהתלבשו לפני כן, תוך שמירה על הנוחות לצד המראה.

תפקידן של חזיות לאחר ניתוח הוא לאזן בין חזיות יפות ונשיות, לצד נוחות ושמירה על הגב.

חזייה תומכת ואיכותית

יש להשתמש בחזייה נוחה ואיכותית על מנת שתחזיק את הפרוטזות ותשמור על הגב. חזייה לאחר ניתוח היא בעלת כתפיות עבות שמונעות חריצים בכתפיים או גירוי בעור, עשויות מבד נושם ואיכותי, תוך מתן דגש על הפרטים הקטנים. בנוסף, החזייה צריכה להיות תומכת וחזקה, כדי לאפשר תנועה חופשית וגמישות. יש לבחור בחברה מקצועית ואיכותית, שתספק לנו את החזייה המתאימה.

החיים ממשיכים

המטרה העיקרית של החזייה היא לשמור על הפרוטזות במקום, ולהסתיר אותם. כך נוכל להמשיך ללבוש את אותם הבגדים שלבשנו בעבר, ללא צורך בשינוי. החזייה מאפשרת לנשים לאחר ניתוח להמשיך להתלבש כרגיל, מבלי לחשוב על הפרוטזה שעלולה להתגלות. החזייה מסייעת למראה טבעי ופרופורציונלי שמתאים למבנה הגוף, על מנת לאפשר חזרה מהירה לשגרה. בזכות חזייה נכונה ומותאמת אישית, נוכל לחזור לשגרה במהירות אחרי החוויה הקשה שעברנו.

התאמה אישית

לאחר ניתוח כריתת שד, יש להתאים את החזייה באופן אישי לכל אישה. חזייה שתתאים לאחת, לא בהכרח תתאים לאחרת. ההתאמה האישית היא שלב קריטי, והוא מה שמאפשר לנו מראה פרופורציונלי וטבעי, שמקל על ההתמודדות עם הניתוח. בסופו של דבר, אנחנו משתמשות בחזייה מהבוקר ועד הערב, ולכן היא חייבת להיות נוחה ומותאמת.

פעילות גופנית

לאחר הניתוח יש לרכוש חזיית ספורט שתתאים לאימונים, ותחזיק את הפרוטזות. על החזייה להיות תפורה במיוחד ולתמוך בגוף במהלך הפעילות הגופנית המאומצת. בזכות חזייה נוחה נוכל להמשיך באותה פעילות גופנית, ולהמשיך כרגיל.

יחס אישי וחם

כאמור, רכישת חזייה לאחר ניתוח היא נושא רגיש. אנו נכנסות לחנות בפעם הראשונה, ועדיין מתקשות לעכל. כשנגיע לחנות לבחור את החזייה המתאימה, נצפה לעזרה מקצועית, לצד תמיכה רגשית ואמפטיה. לצד הייעוץ והתאמת החזייה, נבחר במקום שנרגיש בו בנוח, ושיהיה כתף חמה.

חזיות מיוחדות ובגדי ים

ניתן למצוא חזיות מיוחדות, כמו חזיות ללא תפרים, או חזיות ללא ברזלים. זאת על מנת להתאים את החזיות לצרכים השונים, והעדפות הנוחות של כל אישה ואישה.

נשים שעברו ניתוח לכריתת שד חוות קושי משמעותי ללכת לים. קיים חשש שהחזייה תזוז ותחשוף את הפרוטזה. לצד חזיות לאחר ניתוח, ניתן למצוא בחנויות אלה גם בגדי ים, שגם הם עברו התאמה עבור נשים אחרי ניתוח. בגדי הים המותאמים יבטיחו נוחות מקסימלית, וביטחון.

בסופו של דבר, אנחנו רוצות להרגיש טוב עם הגוף שלנו ולהמשיך לעשות את אותם דברים שעשינו לפני הניתוח.