קטגוריות
רפואה

מה צריך לדעת על מדחום ללא מגע

כמה פעמים ניסיתם למדוד לילד הקטן שלכם חום והוא השתולל והוציא את המדחום מהפה? כמה פעמים רציתם להעיר את הילד כדי למדוד לו חום?

חום הגוף הוא מדד שמאפשר לנו ללמוד הרבה על תהליכים בגוף, מזיהום ומחלה, ועד לביוץ.

בתור הורים, ברגע שהחום של הילדים עולה, כך גם החששות והדאגות. הקושי במדידת חום אצל ילדים קטנים הוא ממשי, כאשר אין לילד סבלנות להחזיק את המדחום בפה במשך 2 דקות, והוא לא אוהב את המדחום הפולשני. הורים רבים יעידו שמדובר באתגר של ממש, כי ילדים לא אוהבים את המדחום, בלשון המעטה.

מזל שהעתיד כבר כאן, וכיום ניתן להשתמש במדחום ללא מגע. אז איך זה עובד?

מדחום ללא מגע הוא מדחום שעובד על אינפרא אדום, ומסייע לנו לבדוק את טמפרטורת הגוף תוך מספר שניות בודדות. מכוונים את המדחום למצחו של האדם, והמדחום יגיד לנו את הטמפרטורה תוך מספר שניות. אנשים רבים מכנים אותו מדחום למצח ללא מגע. בזכות המדחום, אנחנו יכולים למדוד את חום גופו של הילד בכל רגע נתון, גם כשהוא ישן (ללחוצים מבנינו), ואפילו של אובייקטיבים שונים כמו מי אמבט, חלב בבקבוק, תוך מספר שניות.

הדיוק

רבים חושבים שאם המדחום מחזיר תוצאה מהירה, סימן שהוא לא מדויק. ההפך הוא הנכון, שכן מדחומים ללא מגע נחשבים מדויקים ומתקדמים. מדחום ללא מגע מאפשר לנו למדוד חום לכל בני המשפחה ברצף (לחוצים כבר אמרנו?) מבלי לחטא בין אחד לשני. בנוסף, רוב המדחומים יציגו תוצאה בצבעים, כאשר ירוק מעיד על חום תקין, בעוד אדום מעיד על חום גבוה.

פיצ'רים

אמרנו שהעתיד כבר כאן, ולא די בטכנולוגיית האינפרא האדום. המדחום ללא מגע מציע גם חיווים ויזואליים, סאונדים, ואפילו זיכרון של תוצאות החום הקודמות, המאפשרים לנהל מעקב. המדחום פשוט מאוד לשימוש וידידותי למשתמש, מה שמאפשר שימוש נוח ומהיר.

אמין ללא תקלות

לפני שבוחרים לרכוש מדחום ללא מגע, התייעצו עם אנשי המקצוע על הסוג המומלץ ביותר עבורכם, שיענה על הצורך שלכם. בנוסף, ודאו שיש אחריות על המדחום, ושתוכלו לקבל מענה במידה ויהיו תקלות. מדחום ללא מגע הוא השקעה לשנים ארוכות, ולכן חפשו את המדחום האמין ביותר.

מדחום ללא מגע אצל חולים מונשמים

שימוש נוסף למדחום ללא מגע הוא עבור חולים מונשמים ומורדמים. באמצעות מדחום ללא מגע אפשר לבדוק את טמפרטורת הגוף של המטופל תוך שניות אחדות, מבלי צורך בשיתוף פעולה. באמצעות המדחום, נוכל לפקח על המצב של החולה המונשם, לעקוב אחר חום גופו, ובכך לשים לב לשינוים ותנודות במצבו. באמצעות בדיקת חום פשוטה יהיה ניתן לגלות אינדיקציה לזיהום, ולהעניק טיפול מיידי.

אלטרנטיבות

קיימים מספר סוגי מדחומים, כאשר המפורסם בניהם הוא מדחום הכספית. ארגון הבריאות העולמי המליץ שלא להשתמש בו, מחשש להרעלת כספית. המדחום הדיגיטלי פופולרי גם הוא, וניתן למצוא אותו כמעט בכל בית בישראל.

לסיכום

יש המנבאים כי זה רק עניין של זמן עד שהמדחום ללא מגע יכבוש את השוק, ושבקרוב כבר לא יהיו מדחומים אחרים כלל. הסטריליות והדיוק, לצד המהירות והנוחות הפכו אותו למוביל בתחומו.