קטגוריות
רפואה

מחולל חמצן נייד

אנשים רבים שסובלים ממחלת ריאות מעידים על הקושי בהתניידות עם בלוני חמצן גדולים ומסורבלים. כאן נכנס לתמונה מחולל החמצן הנייד, שמאפשר ניידות וזמינות. הבלון מסורבל וגדול מקשה על ההתניידות, ודורש החלפה מדי פעם, בעוד המחולל הנייד קומפקטי ופרקטי.

מטרתו של מחולל חמצן נייד היא לשפר את איכות חייהם של החולים במחלות ריאות, ולספק להם חמצן מועשר בזמינות גבוהה. מדובר בפתרון ביתי וזמין עבור אנשים הזקוקים לחמצן המועשר, ובזכות מחולל החמצן הפתרון נגיש מתמיד.

מה זה מחולל חמצן נייד?

מחולל החמצן מבצע פעולה פשוטה – הוא "שואף" את האוויר בחדר, מרכז את החמצן, ומספק אותו בשעת הצורך, לפי המימון המומלץ. מחולל החמצן הנייד מופעל על ידי סוללות. המכשיר הוא קומפקטי ונייד, מה שמאפשר למטופל להשתמש בו בכל מקום, מבלי להיות מוגבל.

ניידות ועצמאות

עבור מטופלים רבים, קיים קושי מנטלי להסתובב עם בלון חמצן, שמושך תשומת לב. המטופלים מספרים על קושי להתנייד במקומות צפופים, על מבטים מהעוברים והשבים, תחושת החריגות והתלות. חלק מהמטופלים הפכו לכבולים בביתם, משום שלא יכלו להתרחק מאספקת החמצן.

בזכות מחולל החמצן הנייד, קיים שיפור משמעותי בתחושה, שכן המטופל יכול לנוע בחופשיות עם מוצר קומפקטי ונוח, שנותן לו בדיוק את אותה התוצאה. תחושת החופש והעצמאות משפיעה ישירות על איכות החיים, כאשר ניתן לתפקד באופן כמעט רגיל. מחולל החמצן מגיע בגדלים שונים ומשקלים שונים, כאשר הטווח הוא 800 גרם ועד 8 קילו (הנישאים באמצעות עגלה).

אז מה הקאץ'?

מחולל החמצן הנייד נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, ובהחלט יש מספר דברים שעלינו לקחת בחשבון. למשל, אורך חיי הסוללה הוא 10 שעות מקסימום. ניתן להטעין סוללות נוספות ולקבל שימוש ארוך יותר. עוד נקודה שכדאי לקחת בחשבון היא מחירו של מחולל החמצן הנייד.

מה קורה כשעוזבים את הבית לזמן ממושך?

כאשר אנו בטיסה, בנסיעה, או בקמפינג במדבר, עלינו לדאוג מראש לבלון חמצן או מחולל חמצן שאינו נייד. תשמחו לשמוע, שניתן להטעין את מחולל החמצן הנייד ברכב, ואף להשתמש בו תוך כדי ההטענה.

המציג אינו רופא

לפני שאתם ממהרים לרכוש את מחולל החמצן הנייד הקרוב לביתכם, בדקו עם הרופא שלכם האם הדבר מתאים למצבכם. הרופא יבצע בדיקה, ויגיד לכם את הוראות השימוש המומלצות, המינונים, וכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם משתמשים במחולל חמצן נייד.

החשש מהמחיר

כסף לא גדל על העצים, ומטופלים רבים חוששים ממחירו של מחולל החמצן הנייד. מחירו של מחולל החמצן הנייד הוא אינו זול, אך שימו לב שמחולל החמצן הנייד הוא השקעה לטובת איכות החיים, שתישאר אתכם לשנים רבות. ברוב המקרים ניתן לפרוס את התשלום לתשלומים. חברות רבות מציעות אחריות מלאה, לצד אספקת מכשיר חלופי בעת תקלה. כך נוכל להיות בראש שקט, ולדעת שאספקת החמצן שלנו לא תיפגע, לא משנה מה יקרה.

הכול מתחיל ונגמר בשירות

חברות רבות מציעות סיוע בבחירת הדגם המתאים, ביקור בבית, מעבדת תיקונים, מענה זמין ומהיר, וכאמור, אספקת מכשיר חלופי. תמיד נוח לדעת שיש עם מי לדבר, ושניתן להתייעץ עם המומחים על מנת לקבל מידע ושירות.