קטגוריות
רפואה

תיק לידה – מה צריך להכין לרגע הגדול?

יש לא מעט הכנות שיש לבצע לקראת הלידה, אחת מהן היא ארגון תיק לידה. אף אחת מאיתנו לא הייתה רוצה לגלות שחסר לה דבר מה בחדר הלידה, ולכן כדאי להקדיש את הזמן ולארגן את התיק עם הרבה מחשבה. אז מה צריך להיות בתיק לידה, ועל מה כדאי לוותר? אספנו עבורכם כמה טיפים שיכולים לעשות את ההבדל בחדר הלידה.

9 חודשים הם זמן לא מבוטל, במהלכו ניתן להתכונן ללידה עצמה, ולתינוק או תינוקת שיגיעו לאוויר העולם. ניתן לקרוא ספרי הורות, להשתתף בהדרכות וסדנאות, להכין את החדר, ללמוד כמה שיותר לקראת הלידה. אחד הדברים שחשוב לשים אליו לב הוא תיק הלידה. תיק לידה מכיל בתוכו את כל מה שתרצי (וגם את מה שלא), במטרה שלא יחסר לך דבר בשעת הלידה ואחריה. הלידה היא אירוע מאתגר ומורכב, ולכן כדאי לדאוג שלא יחסר דבר ושתהי מוכנה לכל תרחיש. בכוחו של תיק לידה לשפר את החוויה משמעותית, כאשר יש לצידך את כל הציוד שאת צריכה, לא חסר לך דבר, ויש איתך את החפצים המוכרים מהבית.

תיק לידה לניתוח קיסרי

קיימות באינטרנט לא מעט רשימות ציוד לתיק לידה, חשוב להתאים את הרשימה לצרכים שלך. למשל, במידה ואת צפויה ללדת בניתוח קיסרי, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. ברוב המקרים השהייה בבית החולים תהיה ארוכה יותר, ולכן כדאי לארוז בהתאם. חשוב לדאוג מבעוד מועד ללבוש נוח לאחר הניתוח, למשל שמלה רופפת, או מכנס רופף בגזרה גבוהה, שלא ילחץ על אזור התפרים. לא לשכוח לארוז תחתונים חד פעמיים מבד חלק ונוח, שלא יתפס בתפרים.

אפשר להוסיף לתיק הלידה תרסיס אלופירסט, שירגיע את העור באיזור התפרים. המלצה נוספת היא לדאוג לצעיף שמסייע לקום משכיבה לישיבה במיטה, באמצעות הידיים.

לעומת זאת במידה ואת צפויה ללדת לידה טבעית, אפשר להוסיף לתיק גרב עם שני כדורי טניס, שמשמש לעיסוי הגב התחתון במהלך צירי הלידה, מה שעשוי להקל על הכאבים. – מצורפים הטיפים של טבורית עבור תיק לידה.

הכנת התיק מבעוד מועד

תיק הלידה צריך להיות מוכן מראש, על מנת שברגע האמת יהיה ניתן לקחת את התיק ולמהר לבית החולים. ברוב המקרים כאשר מארגנים את התיק בלחץ, עלולים לשכוח דברים חשובים. ההמלצה היא להכין את התיק כבר בשבוע ה-36 להריון. סביב הנושא קיימות אמונות תפלות, כדאי להקשיב למה שמרגיש לך נכון.

תיק לידה לכל שלב בתהליך

תיק הלידה מכיל חפצים לשלב הלידה, לשלב שאחרי, לתינוק, וכמובן לנסיעה הביתה. אחד הדברים החשובים לדאוג להם הוא סלקל, על מנת להסיע את התינוק הביתה בבטחה. בית החולים לא מאפשר לעזוב מבלי סלקל, זאת כדי לשמור על בטיחותו של הרך הנולד.

חשוב לשים בתיק בגדים לתינוק – בהתאם למזג האוויר בחוץ, כובע נגד השמש, חיתולים, מגבונים ושמיכה קלה לכיסוי התינוק.

לכל יולדת תיק לידה אחר

בסופו של דבר, לא קיים ״תיק לידה״ אחד, אלא כל אחת אורזת את התיק בהתאמה אישית לצרכים שלה. הקדישו את הזמן לחשוב על הדברים הקטנים, ולארוז את התיק המושלם עבורכם ולצרכים שלכם.